ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Hyundai i40 – limitovaná edice Success za akční cenu pod 600 tisíc korun
4. ledna 2016

reklama
Od května 2015 je na trhu modernizovaná verze tohoto zástupce korejské automobilky ve střední třídě, koncem loňského roku se pak objevila v nabídce dealerů limitovaná varianta Success s výkonnější verzí turbodieselu 1,7 litru a poměrně bohatou výbavou za velmi atraktivní cenu 569 990 korun za sedan a 599 990 korun za kombi.

Sedan a kombi střední třídy Hyundai i40 to nemá na českém trhu vůbec jednoduché. Typický fleetový model korejské značky se přes svůj asijský původ dokázal dostat díky atraktivní cenové politice importéra do centra pozornosti českých motoristů a dlouhodobě okupuje v žebříčku registrací automobilů střední třídy do konce listopadu loňského roku čtvrtou příčku hned za modely Škoda Superb, Volkswagen Passat a Ford Mondeo, přičemž za sebou nechává i francouzskou či japonskou konkurenci. I kvůli tomu jsme porovnali Hyundai i40 poháněný motorem 1.7 CRDi/104 kW s ručně řazenou převodovkou a výbavou Success se srovnatelnými verzemi jednoho modelu z Francie a jednoho z Japonska, což můžete najít zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí a dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Z aktualizované nabídky vypadla verze se zážehovým motorem 2.0 GDI a zájemci si tak mohou vybírat pouze ze dvou výkonových verzí modernizovaného čtyřválcového turbodieselu 1,7 litru (85 a 104 kW), přičemž všechny modely se v základu dodávají se šestistupňovou ručně řazenou převodovkou a ty silnější také alternativně se sedmistupňovým dvojspojkovým automatem DCT. Ve verzi kombi se inovované provedení dostalo i do našeho redakčního testu.

Aktuální nabídka výbav se smrskla jen na verze Experience a Premium, přičemž limitovaná nabídka Success se týká pouze verze se silnějším turbodieselem a ručně řazenou převodovkou. Představuje vlastně dříve nabízenou verzi Experience Success s cenovým zvýhodněním 120 900 korun, v níž doplňkové označení Success znamenalo rozšířenou výbavu základní verze Experience o některé doplňky ze špičkové výbavy Premium. Budoucí majitelé tohoto modelu se tak mohou těšit mimo jiné na 17" kola z lehkých slitin v dvoubarevném provedení, LED denní svícení, zadní spojler, tmavá zadní skla, automatickou dvouzónovou klimatizaci, přední i zadní parkovací senzory, zadní parkovací kameru, vyhřívaný volant a vyhřívaná přední sedadla, tempomat s omezovačem rychlosti, elektricky ovládaná, sklopná a vyhřívaná vnější zrcátka, audiosystém s přehrávačem CD, příjmem DAB (Digital Audio Broadcasting), 6 reproduktory, ovládáním na volantu a možností připojení mobilního telefonu přes Bluetooth, elektricky ovládané sedadlo řidiče a u modelu kombi dostane i střešní ližiny. Připlácí se pouze za metalický lak 18 900 korun, což je mimochodem o 900 korun více než v minulém roce. Kompletní ceník modernizovaného modelu Hyundai i40 naleznete zde, verze kombi pak zde.

Na webových stránkách importéra Hyundai se ještě dodává, že se tato akční nabídka vztahuje pouze na vozy objednané do 31. ledna, zároveň je ovšem možné si u tohoto modelu sjednat operativní leasing na 36 měsíců s celkovým nájezdem do 60 000 km a měsíční splátkou od 7990 korun.

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i40 kombi
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama