ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Hyundai ix20 – nejprodávanější MPV má upravenou nabídku verze Czech Edition
2. ledna 2016

reklama
Hyundai ix20 patří z hlediska prodejů na českém trhu stabilně do Top 10. Koncem roku importér trochu upravil jeho ceny a nabídku standardní a příplatkové výbavy. Ve výsledku se však toho v podstatě moc nezměnilo.

Hyundai ix20, který letos prošel decentním faceliftem a dostal novou tvář ve stylu většího i30, si směle může říkat nejoblíbenější MPV na trhu, v přehledu absolutně nejprodávanějších modelů dokonce dlouhodobě patří do první desítky a je po i30 druhým nejprodávanějším modelem korejské automobilky.

Důvody jsou celkem zřejmé: V první řadě stojí za obchodními úspěchu masivní reklamní kampaň, která může být hlavním důvodem jeho výrazně vyšší obliby v porovnání se sesterským modelem Kia Venga, v druhé pak jeho vlastnosti především z hlediska vnitřního prostoru (solidní šířka a výška, dlouhý rozvor) a ve třetí cena, o čemž se můžete přesvědčit v přehledu všech verzí kompaktních MPV na českém trhu s cenou do 300 tisíc korun. Mezi jeho hlavní konkurenty na trhu lze považovat kromě Vengy ještě Ford B-Max, Fiat 500L, Nissan Note či Citroën C3 Picasso, o čemž se v podrobném porovnání můžete přesvědčit zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Hyundai si z hlediska nabídky modelu ix20 pohrál s výbavou verze Czech Edition, která je v podstatě levnější variantou známějšího provedení Trikolor. Obě verze odkazují na skutečnost, že ix20 se vyrábí v moravských Nošovicích a lze jej tedy považovat za český automobil. Nově byl do nabídky provedení Czech Edition zařazen nejsilnější zážehový motor 1,6 litru o výkonu 92 kW, ovšem zatím pouze s ručně řazenou šestistupňovou převodovkou. S ním přijde ix20 Czech Edition na 299 990 korun a jeho majitel v rámci standardní výbavy dostane například přední mlhovky, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka, asistent rozjezdu ve svahu, klimatizaci a palubní počítač.

Základní model 1.4i byl zlevněn o 10 tisíc korun na 279 990 korun, ale zároveň ze standardní nabídky zmizel audiosystém s ovládádním na volantu a dálkové centrální zamykání, což je nyní součástí paketu, za který si je třeba připlatit zmíněných 10 tisíc korun. Pokud i v této kategorii trváte na vznětovém motoru, k dispozici je ve výbavě Czech Edition pouze slabší turbodiesel 1,4 litru CRDi o výkonu 66 kW s ručně řazenou převodovkou, který byl naopak zdražen o 10 tisíc korun na 319 900 korun. Kompletní aktuální ceník kompaktního MPV ix20 si prohlédněte zde. Podrobný test inovované verze poháněné motorem 1,6 litru čtěte zde.

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai ix20
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama