ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších bezpečných SUV rodinné velikosti s klimatizací
21. dubna 2013

reklama
Mezi kompaktními vozy kategorie SUV, tedy kříženci hatchbacků a terénních aut, to vře. Přibývají nové modely a starousedlíci zlevňují. Vybrali jsme deset nejlevnějších s klimatizací, šesti airbagy a stabilizací.

Obliba vozů SUV na českém trhu nových aut neustále vzrůstá. Dokomentují to statistiky vydávané Svazem dovozců aut. Podle nich dosahuje třída terénních vozů, pod kterou se SUV řadí, letos rekordního podílu 16 procent. Mezi třicítkou letos nejoblíbenějších nových aut v Česku najdeme hned osm esúvéček, jak se můžete přesvědčit zde.

Tentokrát jsme při sestavování našeho žebříčku sáhli mezi nejprodávanější SUV - tedy do nižší střední třídy. Zahrnuje modely s délkou přibližně 4,2 až 4,6 m, které se dají používat jako rodinná auta. Tato kategorie v poslední době prožívá bouřlivé týdny. Přibývají nové modely jako dvojčata Chevrolet Trax s Opelem Mokka a ceny již zavedených aut klesají na historická minima, což se týká drtivé většiny modelů v našem žebříčku.

Níže tedy najdete deset nejlevnějších kompaktních SUV. Jako podmínku jsme si dali vybavení klimatizací, šesti airbagy a stabilizačním systémem - tedy alespoň základních komfortních a bezpečnostních prvků.

Chevrolet Trax         od 349 900 korun

Nissan Qashqai            349 900 korun (na snímku)

Mitsubishi ASX             360 000 korun

Škoda Yeti                   360 000 korun

Peugeot 3008               380 000 korun

Opel Mokka                 384 900 korun

Kia Sportage                424 980 korun

Nissan Qashqai+2        430 000 korun

Citroën C4 Aircross      439 900 korun

Hyundai ix35                459 990 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny platí k 21. 4. 2013.

Z oblíbených kompaktních SUV v našem žebříčku chybí Dacia Duster, která nenabízí ani za příplatek hlavové airbagy. Pokud budete vybírat kompaktní SUV bez nároků na výbavu, pak by byl právě Duster nejdostupnějším. Žebříček všech verzí takových aut s cenou do 400 tisíc seřazený od nejlevnějšího najdete zde. 

Od každého modelu jsme do žebříčku zařadili pouze nejlevnější verzi, ačkoli některé vozy by se do něj vešly ve více stupních výbav, nebo dokonce s různými motory. Přehled všech variant rodinných SUV splňujících naše požadavky s cenou do 460 tisíc objevíte zde.

Verze s nejnižšími cenami v naší hitparádě nabízejí bez výjimky pouze pohon předních kol. Nejlevnějším rodinným SUV s požadovanou výbavou a pohonem čtyř kol je Chevrolet Trax od 434 900 korun. Přehled všech do 600 tisíc seřazených od nejlevnějšího najdete zde.

Stejně tak každé z aut v žebříčku pohání benzinový motor. Nejlevnějším naftovým SUV nižší střední třídy s klimatizací, šesti airbagy a stabilizací je Peugeot 3008 1.6 HDI za 390 tisíc. Přehled všech s cenou do půl milionu najdete zde.

Nejúspornějším autem z našeho žebříčku je Citroën C4 Aircross, jehož benzinová šestnáctistovka si podle výrobce řekne jen o 5,9 l benzinu na 100 kilometrů. Nejlepší dynamikou se chlubí dvojčata Hyundai ix35 a Kia Sportage 1.6 GDI se zrychlením z místa na stovku během 11,1 s. Kdybychom brali v potaz všechny verze do 460 tisíc, tak je nejúspornější Škoda Yeti 1.6 TDI se spotřebou 4,6 l na 100 km a nejživější Chevrolet Trax 1.4 Turbo s pohonem všech kol zrychlující z místa na stovku během 9,8 s.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

Dvanáct aut s nejdelším místem na nohy
Připravili jsme žebříček dvanácti nových aut na českém trhu s nejlepší podélnou prostorností na straně spolujezdce. Ve kterých vozech si za sebe sednou bez otlačení kolen i dva basketbalisté?
Trh s novými auty táhnou dolů velcí hráči. Řadě menších značek se daří
Březen podle statistik registrací nových aut v Česku navázal na únorovou krvavou řež. Meziročně se propadly o 19 %. Škoda ztratila jen 16 %, takže proti loňsku zvětšila podíl na trhu. Nejhůře dopadl Renault s propadem o 65 %.
reklama
Deset aktuálně nejlevnějších nových aut na českém trhu
Doprodejem Renaultu Thalia za ceny od 139 900 Kč skončila éra, kdy se dalo nové auto koupit za nejnižší cenu od dob Škody Favorit. Aktuálně nejdostupnější jsou dva modely Dacie - Sandero a Logan stojí od 159 900 Kč.
Zájem o nová auta v Evropě už rok a půl klesá. Roste jen osm značek
Rok a půl udávají měsíční statistiky registrací nových aut v Evropě nepřetržitý meziroční pokles. V březnu byla v mínusu i Škoda, ale vedla si lépe než průměr. To se nedá říct o většině velkých značek včetně vedoucího VW.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama