ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších kombíků, které zvládají sprint z 0 na 100 km/h pod 10 s
18. srpna 2013

reklama
Praktičnost a dynamika - to nejsou vlastnosti, které by se ve světě nových aut musely vylučovat. Vybrali jsme deset nejlevnějších kombíků nižší střední a střední třídy, které zvládají sprint z místa na stovku pod 10 vteřin.

Éra benzinových turbomotorů přinesla jedno velké plus. I relativně velká auta díky nim jezdí dynamicky a pořizovací náklady na ně nepřesahují rozumné meze.

Vybrali jsme deset nejlevnějších kombíků nižší střední a střední třídy, které zrychlují z místa na stovku za méně než deset vteřin. Nejlevnější z nich se dá pořídit pod čtyři sta tisíc, kompletní desítka se vešla pod 600 tisíc. Pod kapotami převládají právě benzinové turbomotory doplněné o objemnější turbodiesely. Výjimku, která požadavek zvládá i s motorem bez turba, tvoří Mazda 6 Wagon.

Níže najdete žebříček deseti nejlevnějších kombíků, které splňují naše nároky a zrychlují z 0 na 100 km/h za méně než 10 vteřin:

Ford Focus kombi 1.6 EcoBoost             od 399 990 Kč

Chevrolet Cruze SW 1.4 Turbo                     401 300 Kč

Škoda Octavia Combi 1.4 TSI                      434 900 Kč

Opel Astra Sports Tourer 1.6 Turbo              445 100 Kč

VW Golf Variant 1.4 TSI                              457 900 Kč

Citroën C5 Tourer 1.6 THP                          479 900 Kč

Seat Altea XL 2.0 TDI                                 499 900 Kč

Renault Mégane Grandtour 2.0 TCe             530 900 Kč

Mazda 6 Wagon 2.0 Skyactive-G                 539 900 Kč

Ford Mondeo kombi 1.6 EcoBoost               581 150 Kč

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny platí k 18. 8. 2013.

Od každého modelu jsme do žebříčku zařadili pouze nejlevnější verzi, ačkoli některé vozy by se do něj vešly ve více stupních výbav a s různými motory. Přehled všech variant splňujících naše požadavky s cenou do 600 tisíc objevíte zde.

V žebříčku převládají kombíky nižší střední třídy (Altea XL zastupuje křížence mezi kombíky a vozy MPV), ale vešla se do něj i trojice z vyšší kategorie, která se označuje jako manažerská neboli střední třída. Jde o Citroën C5 (na snímku), Mazdu 6 a Ford Mondeo. U silnějších motorů se totiž cenové rozdíly mezi kompakty a střední třídou snižují.

V popředí žebříčku se objevují i dvě velké letošní novinky - poslední generace Škody Octavia Combi a VW Golf Variant. A právě tyto nové vozy s motorem 2.0 TDI (u škodovky s paketem Green tec) představují nejúspornější volbu mezi našimi sprintery s cenou do 600 tisíc. Podle výrobce si řeknou jen o 4,2 l nafty na každých 100 kilometrů.

Nejdynamičtějším kombíkem s cenou do 600 tisíc je také Škoda Octavia, která se s benzinovým turbomotorem 1.8 TSI rozjede z místa na stovku za pouhých 7,4 s.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Nový kombík od Golfu se prodává od 378 900 Kč s automatickou klimatizací
Volkswagen zveřejnil ceník nového Golfu Variant. V základní verzi se prodává o 14 tisíc dráž než nová Octavia Combi, ale s bohatší výbavou. Porovnali jsme ho nejen se škodovkou, ale i ostatními konkurenty.
Toyota Auris TS - nový kombík stojí od 354 900 Kč s automatickou klimatizací
Toyota Auris se poprvé představuje i jako kombi pojmenované Touring Sports. Prodávat se začne od 354 900 korun s bohatou základní výbavou. Novinku jsme změřili a její parametry a ceny porovnali s konkurenty.
reklama
15 nejlevnějších dobře vybavených kombíků
Kombík, to je pro spoustu Čechů auto snů. Připravili jsme přehled patnácti nejlevnějších nových vozů s touto karoserií a bohatou bezpečnostní i komfortní výbavou. Začínáme s cenou pod 300 tisíci korunami.
Prodej nových aut: červencový obrat a stříbro Rapida na úkor Fabie
Po osmi měsících meziročních propadů v řadě se v červenci nad prodejem nových aut v Česku vyčasilo. Registrace proti červenci 2012 stouply o více než 30 %. Rapid už je druhým nejoblíbenějším autem po Octavii a před Fabií.
10 nejlevnějších dobře vybavených naftových aut pro manažery
Mezi manažerskými auty, tedy sedany, liftbacky, kombíky a hatchbacky střední třídy došlo k řadě cenových pohybů a modernizací. Vybrali jsme deset aktuálně nejlevnějších dobře vybavených vozů pro manažery s naftovým motorem.
Letní změny v cenách peugeotů
Zlevnění, zdražení, zvýšení ceny ale s obohacením výbavy, snížení spotřeby - v ceníkách značky Peugeot se v létě dějí věci. Přinášíme přehled změn a porovnání nejzajímavějších verzí s konkurenty.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama