ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších manažerských aut: Superb je díky motoru 1.5 TSI třetí
25. listopadu 2018

reklama
Ceny manažerských aut v posledních letech míří prudce vzhůru. Aktuálně nejdostupnějším klasickým modelem střední třídy (mimo SUV a MPV) je Opel Insignia, který se jako jediný dá pořídit za méně než šest set tisíc korun.

Přehled deseti nejlevnějších manažerských aut jsme naposledy přinesli před více než dvěma lety. Tehdy se daly čtyři nejlevnější modely střední třídy s karoseriemi sedan, kupé, liftback či kombi pořídit za méně než šest set tisíc korun a desátý nejdostupnější vůz stál necelých 643 tisíc. Aktuálně můžete sehnat pod hranici 600 tisíc korun jediný automobil - Opel Insignia. Do Do 650 tisíc korun pouhé dva modely.

Přitom třeba v roce 2013 bylo možné sehnat sedany, liftbacky či kombíky střední třídy za ceny nepříliš přesahující 400 tisíc korun. Není tedy divu, že při takovém růstu cen klesá popularita a prodej těchto velkých vozů a snižuje se i jejich nabídka. Skončil například Citroën C5, blíží se i konec Toyoty Avensis. Důvodem také je, že nejen manažeři, ale i zájemci o velká auta, houfně přecházejí k módní kategorii SUV.

Většinu klasických automobilů střední třídy, tedy sedanů, liftbacků, kupátek nebo kombíků pořizují firmy, které v rámci flotil nakupují za mnohem výhodnější ceny. Ty ceníkové jsou určené pro zlomek zákazníků z privátního sektoru, ty tvoří zejména bohatší rodiny.

Tento článek přinášíme mimo jiné i proto, že se do ceníku nejprodávanějšího manažerského vozu v tuzemsku, Škody Superb, znovu vrátil benzinový motor. A s novou základní pohonnou jednotkou 1.5 TSI se stal Superb dostupnějším, byť proti verzi 1.4 TSI z našeho posledního přehledu dostupných manažerských aut v září 2016 zdražil o 29 tisíc korun.

Níže tedy najdete deset aktuálně nejlevnějších manažerských aut v Česku:

Opel Insignia                  od 589 900 korun 

Kia Optima                          619 980 korun 

Škoda Superb                     659 900 korun (na snímku)

Renault Talisman                 672 900 korun

Mercedes-Benz CLA             677 000 korun

Ford Mondeo                       689 990 korun

Mazda 6                             716 400 korun

VW Passat                          723 900 korun

Subaru Levorg                     725 000 korun

Peugeot 508                       730 000 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 25. 11. 2018.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více typy karoserií, motory nebo stupni výbav. Kompletní přehled všech verzí aut střední třídy s cenou do 750 tisíc najdete zde.

Superb není zdaleka jediným modelem z přehledu, který za poslední roky zdražil. Naopak jeho cenový růst lze označit za umírněný - však se také z devátého místa v září 2016 vyšvihl na aktuální pozici třetího nejdostupnějšího manažerského auta. Například základní verze Peugeotu 508 stojí díky mezigenerační změně o 150 tisíc více než v září 2016. O více než sto tisíc korun se zvedla nejnižší cena i u Mazdy 6. Ceny se ale zvyšovaly u všech modelů. Opačný směrem se vydala pouze Kia Optima o dvacet tisíc korun dostupnější než před dvěma lety. 

Pomalu končí dominance čtyřdveřových sedanů v našem přehledu. Ty už činí nejdostupnější verzi u pouhých čtyř modelů (Optima, Talisman, Mazda 6 a Passat), zatímco v září 2016 to bylo osm aut z deseti. Každý ze sedanů má také sourozence v podobě kombi. Pouze kombíkem bez verze sedan je Subaru. Výrazně vzrostla obliba pětidveřové základní verze liftback. Tu zastupují Insignia, Superb a nově také Mondeo a Peugeot 508. Také tyto vozy lze ale pořídit jako kombi. Základní mercedes CLA se nabízí jako kupé, i u něj lze vybírat i mezi praktičtějším provedením shooting brake (něco mezi hatchbackem a kombíkem).

Autor: Ondřej Běhal

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i40 kombi
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Deset nejlevnějších nových aut v Česku se dá pořídit za méně než 225 000 Kč
Nejlevnějším novým osobním autem na českém trhu zůstává Dacia Logan za 169 900 korun. Všech deset nejdostupnějších vozů se vešlo do částky 225 tisíc korun.
Dacia v říjnu na českém trhu překonala Volkswagen a skončila třetí v prodejním žebříčku
Vliv nových emisních norem na prodej nových osobních aut v Česku pokračuje. Registrace meziročně poklesly o 15 procent. Dařilo se Škodě Auto, která ovládla více než 37 procent trhu. Na třetí místo se vyšvihla Dacia.
reklama
Modernizovaná Škoda Fabia už nepatří mezi deset nejlevnějších malých pětidveřových hatchbacků
Nejlevnějším malým pětidveřovým hatchbackem je Dacia Sandero. Prodává se od 174 900 korun. Novinka Mitsubishi Space Star se řadí díky ceně od 239 850 korun na třetí místo. Doprodávající se Fabii patří čtvrté místo, verze po faceliftu se do TOP 10 nedostala.
Přehled všech rodinných SUV s cenou do půl milionu. Karoq je až čtrnáctý
Nejdostupnějším SUV nižší střední třídy zůstává Dacia Duster. Za poslední tři roky cenová hladina těchto rodinných aut výrazně vzrostla. Zdražily všechny sledované modely. Škoda Karoq se nevejde mezi deset nejlevnějších zástupců kategorie.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama