ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Měřili jsme nový Chevrolet Malibu a srovnáme velký sedan se soupeři
24. června 2012

reklama
Chevrolet uvedl na český trh sedan Malibu, který konkuruje například Škodě Superb. Nové manažerské auto jsme prolezli a změřili, známe i jeho ceník, a tak jej můžeme porovnat se soupeři.

Délkou karoserie to není žádné Malibu, ale pořádně Velkybu. Díky 4,87 m překonává drtivou většinu aut střední třídy včetně Škody Superb, a dokonce třeba i Volvo S80 příslušící k vyšší střední třídě. Bohužel se to ale neprojevuje místem na nohy, které zůstává hluboko pod průměrem střední třídy. V praxi však nejde o žádnou tragédii. Stále si za sebe bez otlačení kolen sednou i cestující s výškou 185 cm. Díky nadprůměrnému místu nad hlavou ve druhé řadě se ten zadní může i napřímit, aniž by dostal od stropu kopanec do hlavy.

Délka karoserie se příznivě projevuje v kufru, kde se Malibu může chlubit o pět centimetrů delší ložnou plochou než Superb. Nepřekvapí tedy, že objem zavazadlového prostoru udávaný výrobcem 545 l patří k absolutní špičce a nestačí pouze na Superb a VW Passat.

Zatím jedinou motorizaci Malibu představuje čtyřválec s objemem 2,4 l a výkonem 123 kW. Na podzim přibude pod kapotu turbodiesel, což je u této třídy aut mnohem vyhledávanější typ motoru. Parametry benzinového čtyřválce udávané výrobcem - zrychlení z místa na stovku během 9,5 s (10,2 s automatem) a spotřeba 7,8 (8,0 l) - patří v porovnání s ostatními benziňáky střední třídy lehce pod průměr. To není tak špatný výsledek, když si uvědomíme, že spousta z nich na rozdíl od motoru Malibu používá turbodmychadla.

Malibu se prodává od 497 490 Kč, takže se řadí mezi dostupnější, ale ne úplně nejlevnější auta střední třídy. Přehled všech, která se vejdou pod půl milionu, včetně kombíků, najdete zde.

Nejlevnější Malibu LT ale obsahuje výrazně výkonnější motor než základní varianty u soupeřů a bohatou výbavu zahrnující kromě běžných prvků typických i pro levné sedany střední třídy například sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin, parkovací senzory vzadu, elektricky stavitelné sedadlo řidiče nebo tempomat. Pokud bychom chtěli auto osazené těmito prvky, nic levnějšího než Malibu aktuálně v Česku neseženeme.

Dražší verze LTZ stojí o 67 tisíc víc, což vyrovnává mimo jiné koženým čalouněním, xenonovými světlomety s ostřikovači, automatickou dvouzónovou klimatizací s možností nastavit jinou teplotu pro řidiče a spolujezdce místo klimatizace základní u LT, vyhřívání předních sedadel nebo startování a odemykání bez nutnosti vyndávat klíček z kapsy.

Porovnali jsme Chevrolet Malibu LT s nejlevnější Škodou Superb a další novinkou Kia Optima - podívejte se zde.

Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Kompletní ceník Malibu spolu s prvky výbavy, námi naměřenými údaji a parametry udávanými výrobcem najdete zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Kia Optima - konkurent Škody Superb se dnes začal prodávat
Kia dnes začala prodávat manažerský sedan Optima. Novinka konkuruje Škodě Superb a dalším autům střední třídy. Stojí od 559 980 Kč. Nabízíme i další informace a porovnání se soupeři.
VW Passat s paketem Business XXL - výbava zdarma až za 97 800 Kč
Volkswagen rozšířil u manažerského Passatu počet prvků výbavy, které nabízí zdarma. Nový paket Business XXL obsahuje věci až za 97 800 Kč. Co přesně dostanete a jak se mění pozice Passatu v porovnání se soupeři?
reklama
Crash testy - pět hvězd pro BMW 3, Hyundai i30, Mazdu CX-5 a Peugeot 208
Čtyři modely prošly nárazovými testy organizace Euro NCAP a všechny obdržely maximálních pět hvězd i podle letošních zpřísněných kritérií. Nabízíme podrobnosti ze zkoušek BMW 3, Hyundai i30, Mazdy CX-5 a Peugeotu 207.
Škoda Superb Drive - sleva a výbava navíc, cena od 544 900 Kč
Škoda zvýhodnila svůj největší model akcí, kterou pojmenovala Superb Drive. Spočívá v kombinaci slevy a obohacení výbavy. Vztahuje se i na kombík. Přinášíme podrobnosti a porovnání s konkurenty.
Škoda Superb Outdoor - maskáče na oblek místo výbavy do terénu
Škoda nově nabízí Superb Combi oblečený do doplňků, jimiž disponují auta schopná zdolávat terén. Paket Outdoor vyjde na 49 900 Kč, jízdní vlastnosti auta ale nezmění.
Němci a Britové hodnotili svá auta. Známe vítěze i poražené.
Organizace J.D.Power provedla v Německu a Británii každoroční výzkum spokojenosti majitelů se svými auty. Které značky a modely patří na špici a které mají nejnižší skóre? Jak dopadly škodovky?
Zajímavý nový prvek výbavy - Ford Mondeo dostane nafukovací pásy
Už brzy zřejmě rozšíříme naše databáze o nový prvek výbavy. Příští generace Fordu Mondeo, která přijede začátkem roku 2013, totiž dostane nafukovací pásy. Ty fungují částečně i jako airbag.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama