ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Mitsubishi podruhé za poslední tři roky omladilo velké SUV Outlander
5. září 2015

reklama
Modernizovaný Outlander změnil vizáž zejména v přední části auta. Motory nově splňují emisní normy Euro 6, nepotřebují k tomu močovinu. Novinka zdražila v rozmezí od 55 600 po 107 tisíc korun. Prodává se od 608 450 Kč.

Mitsubishi předvedlo u SUV střední třídy Outlander zřejmě světový rekord v kadenci faceliftů neboli modernizací, které se nedají označit jako generační obměna. Třetí generaci víceúčelového rodinného auta, které pobere až sedm lidí, změnilo od podzimu 2012, kdy se začala prodávat na českém trhu, už podruhé. První úpravy proběhly v roce 2014, novinka právě přijíždějící na český trh se označuje jako modelový rok 2016.

Potřeba tak brzy měnit design zejména přední části auta naznačuje, že se u předchozích dvou verzí příliš nevydařil. Čerstvé vydání Outlandera sází na novou vizuální identitu označovanou jako Dynamic Shield, tedy dynamický štít. Mezi novinky se řadí například LEDky nejen pro denní svícení, ale také hlavní světla (od prostřední výbavy Intense+). Pracovalo se rovněž na vizáži přístrojové desky, která působí kvalitnějším dojmem. Výrobce slibuje i snížení hluku v kabině, udělal kvůli tomu více než třicet konstrukčních změn.

Vnější ani vnitřní rozměry Mitsubishi Outlander modernizace nezměnila s výjimkou délky karoserie, která narostla o 4 cm na 4,7 m, což model řadí mezi nejdelší SUV střední třídy. Vnitřní prostorností se ve většině ukazatelů řadí k průměru. Z něj v dobrém slova smyslu vyčnívá možnost posunout sedadla druhé řady až o 25 cm (standard od druhé výbavy Intense+) a ve špatném mělkost kufru mezi podlahou a roletou. Parametry Mitsubishi Outlander s konkurenty můžete porovnávat v přehledných tabulkách zde.

Pod kapotou lze volit buď mezi benzinovým dvoulitrem pohánějícím přední kola s pětistupňovým manuálním řazením, nebo mezi naftovým motorem 2.2 DI-D s pohonem všech kol a šestistupňovou manuální i automatickou převodovkou. Oba motory nově splňují emisní normy Euro 6. Ten naftový kvůli tomu nemusí používat aditivum na bázi močoviny. Parametry obou čtyřválců se změnily jen minimálně. Oba řadí Outlander mezi nadprůměrně úsporná, ale nepříliš dynamická SUV střední třídy. Technická data motorů Mitsubishi Outlander 2016 můžete s konkurenčními vozy porovnávat zde.

Se zpožděním dorazí také modernizovaná varianta PHEV - tedy kříženec elektromobilu a hybridu, takzvaný plug-in hybrid. Jde o auto, které se dá nabíjet ze zásuvky a zároveň si dokáže vytvářet elektřinu za jízdy při brzdění z kinetické energie, nechybí mu ale ani klasický benzinový motor.

Modernizace se dotkla nejen motorů, ale také podvozku. Nejvyšší verze Instyle dostala nový systém pohonu všech kol S-AWC inspirovaný technologií ve sportovním voze Lancer Evolution. Přední aktivní diferenciál umožňuje přenos sil mezi předním levým a pravým kolem a tím zlepšuje jízdní vlastnosti zejména v zatáčkách při vysokých rychlostech nebo na horším povrchu.

Mitsubishi Outlander 2016 se prodává od 608 450 korun, tedy o 55 600 korun dráž než provedení před modernizací. Existuje několik dostupnějších podobně velkých SUV, jak se můžete přesvědčit v přehledu všech verzí do 700 tisíc zde. První cena se navíc týká vstupní verze s pohonem přední nápravy a benzinovým motorem. Mnohem žádanější "čtyřkolka" s turbodieselem začíná na 733 850 korunách, tedy o 71 tisíc výš než dříve.

Základní výbava Intense zahrnuje například dvouzónovou automatickou klimatizaci, šestnáctipalcová litá kola, audiosoustavu s bluetooth handsfree pro legální telefonování za jízdy ovládanou na koženém volantu, tempomat s omezovačem rychlosti nebo parkovací senzory. Jde tedy o rozumně vybavené auto.

O necelých 75 tisíc výš se nachází druhá výbava intense Plus se sedmimístným interiérem, posuvnými sedadly druhé řady, multimediálním systémem s barevným dotekovým displejem a parkovací kamerou, osmnáctipalcovými koly, LED světlomety nebo inteligentním bezklíčovým zamykáním a odemykáním

Porovnali jsme Mitsubishi Outlander 2016 2.2 DI-D Intense+ s modely Hyundai Santa Fe a Subaru Forester - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Nejvyšší výbava Instyle stojí o 106 tisíc víc než Intense+ a standard navyšuje mimo jiné o vylepšený systém pohonu všech kol S-AWC, navigaci, střešní okno a u verze s automatem i balíček bezpečnostních asistentů. Ceník Mitsubishi Outlander 2016 si otevřete zde. Auto jsme už zkoušeli a jeho podrobný test vydáme v nejbližších týdnech.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama