ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Škoda Yeti Trumf - nová akční verze od 399 900 korun je zároveň nejlevnější
24. září 2016

reklama
Škoda Yeti Trumf nahrazuje dosavadní základní provedení Active. Obsahuje více výbavy, ale je také o patnáct tisíc dražší. Nejlevnější Yeti 1.2 TSI Trumf přijde na 399 900 korun, což je nyní i nejnižší cena, za kterou se auto dá pořídit.

Škoda změnila ceníky některých svých aut. O zdražení Superbu jsme již psali zde, nyní rozebereme změny u kompaktního SUV Yeti.

Minulostí je chudá základní výbava Active. Její pozici v ceníku Škody Yeti zaujala nová akční výbava Trumf. Ta má proti ní ve standardní výbavě navíc například rádio s CD/MP3 přehrávačem a USB připojením, mlhovky, zadní parkovací senzory, vyhřívaná přední sedadla nebo výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce. Manuální klimatizací disponoval už stupeň Active. Jde tedy o rozumně vybavené SUV.

Yeti Trumf stojí o patnáct tisíc korun víc než dosavadní výbava Active, takže nejlevnější verze nyní přijde na 399 900 korun. Sedm SUV nižší střední třídy nyní začíná s cenou níže.

Porovnali jsme nejlevnější Škodu Yeti 1.2 TSI Trumf s podobně vybavenou Dacií Duster a nově modernizovaným Suzuki S-Cross. Podívejte se zde.

Akční výbava Trumf se kromě nejslabšího motoru 1.2 TSI pojí i se silnějším provedením 1.4 TSI (od 442 900 korun), u obou motorů jak s manuálním tak automatickým řazením. K dostání je i s dieselem 2.0 TDI/81 kW (od 472 900 korun) a to jak s pohonem přední nápravy tak všech kol (od 522 900 korun).

Verze Trumf se dá pořídit i v terénnějším designu Outdoor (+ 20 tisíc korun). To je její největší výhoda proti již déle nabízené vyšší akční verzi Fresh. Tu lze totiž mít pouze se základní "městskou" vizáží.

Jinak nám ale Fresh připadá výhodnější než Trumf. Je proti němu o 20-24 tisíc korun dražší, ale má bohatší výbavu například o lepší klimatizaci s automatickým udržováním teploty ve dvou zónách, litá kola, bluetooth handsfree pro legální telefonování za jízdy, tempomat, hlavové a kolenní airbagy, multifunkční volant, elektricky sklopná zrcátka nebo třeba dešťový senzor automaticky spouštějící stěrače.

Kompletní aktuální ceník Škody Yeti si můžete prostudovat zde. Podrobný test čtěte zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama