ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Tip pro rodiny: 10 aut vhodných pro převoz tří dětí ve druhé řadě
1. prosince 2013

reklama
Přepravujete občas nebo pravidelně tři děti a chcete je bezpečně umístit na zadní sedadla vedle sebe i se sedačkami? Přinášíme přehled deseti aut, u nichž byste v tomto ohledu neměli mít problém.

Vybrali jsme deset nových aut na českém trhu, u nichž jsme naměřili největší minimální šířku na zadních sedadlech. To znamená, že jsme zjišťovali v prostoru druhé řady nejkratší spojnici, která většinou vede mezi opěrkami loktů integrovanými ve dveřních výplních.

V úvahu jsme brali pouze auta, která nabízejí v druhé řadě tři místa. Myslíte, že to jsou dnes už skoro všechna? Omyl! Taková Lancia Voyager, která by jinak pořadí ovládla, disponuje ve druhé řadě jen dvěma sedadly.

Nepřekvapí, že přehledu zcela dominují auta kategorie MPV. Jde o multifunkční vozy, které zvládají rodinné i pracovní úkoly. U řady z nich jde dokonce přímo o osobní verze dodávek, které jsme ale zkoumali jen do kompaktní velikosti. Brali jsme tedy v úvahu vozy jako Citroën Berlingo či Ford Tourneo Connect nikoli větší modely Citroën Jumper a Jumpy nebo Ford Custom a Transit, jejichž osobní verze už patří spíš do kategorie minibusů.

Náš žebříček by měl být užitečný hlavně pro rodiny s více dětmi a všechny ostatní, kteří jsou čas od času nuceni cpát do druhé řady osobního vozu tři dětské sedačky vedle sebe. U všech zástupců v přehledu by se to mělo podařit.

Tady je tedy žebříček vozů s největší naměřenou minimální šířkou ve druhé řadě sedadel:

Fiat Dobló Panorama     152 cm

Opel Combo Tour           152 cm

Renault Kangoo             151 cm

Seat Alhambra               151 cm

VW Sharan                    151 cm

Citroën Berlingo              150 cm

Peugeot Partner Tepee    150 cm

VW Caddy                      149 cm

Dacia Dokker                  145 cm

Ford Tourneo Connect      145 cm

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti.

Většina modelů patří do kompaktní neboli nižší střední třídy. Výjimku tvoří větší MPV Alhambra a Sharan, což jsou také jediná dvě čistokrevná osobní velkoprostorová auta v našem přehledu. Ta ostatní jsou vlastně civilní verze menších dodávek.

Malý kvíz. Hádejte kolik dvojčat se nachází v našem přehledu? Správná odpověď zní tři. Totožné vozy pouze pod trochu jiným kabátkem jsou Dobló a Combo Tour (na snímku), Alhambra a Sharan a také Berlingo a Partner.

Další tři modely se nabízejí se dvěma různými délkami - v krátké a protažené verzi. Jde o Renault Kangoo (Maxi), VW Caddy (Maxi) a nový Ford Tourneo Connect (Grand).

Většina z modelů v přehledu nebo jejich prodloužených derivátů nabízí buď standardně, nebo za příplatek, třetí řadu sedadel. Výjimku tvoří Dacia Dokker. Ta ale pro změnu představuje suverénně nejdostupnější volbu. Dá se pořídit už od 199 900 korun.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Deset kombíků s nejdelším kufrem. Škodovky mezi nimi nejsou
Změřili jsme délku zavazadlových prostorů všech kombíků na českém trhu a vybrali deset rekordmanů. Jejich pořadí se výrazně liší od žebříčku nejobjemnějších kufrů podle údajů výrobce.
Špatné časy pro luxus. Nová auta prodávají lépe lidové značky
Audi -29 %. BMW -9 %. Mercedes-Benz -2 %. Prémiové německé značky zaregistrovaly v říjnu méně nových aut než před rokem a v minusu jsou i za celý rok. To platí i pro Aston Martin, Bentley, Cadillac, Ferrari, Infiniti, Jaguar, Lexus, Porsche nebo Rolls Royce.
reklama
10 nejúspornějších SUV s pohonem 4x4 a cenou do 600 tisíc korun
Kategorii SUV začíná hlavní sezona. Vybrali jsme z ní deset nejúspornějších nových aut s pohonem všech kol a cenou do 600 tisíc korun. Všechna se s udávanou spotřebou vešla do 5,6 l.
Evropané kupují nové škodovky. Značka se v říjnu protlačila do TOP 10
Porazila Fiat a Toyotu, na dohled má kultovní značky jako BMW a Mercedes. Škoda se v evropských statistikách registrací nových osobních aut za říjen podruhé v historii umístila v první desítce. Navíc vykazuje silný růst.
Deset nejdostupnějších manažerských aut s naftovým motorem
Závěr roku využívá řada firem a živnostníků k pořízení nových aut do služební flotily. Připravili jsme pro ně malé vodítko v podobě přehledu deseti aktuálně nejlevnějších vozů s naftovým motorem, které považujeme za manažerské.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama