ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Volkswagen Up! je díky Maraton Edition levnější a lépe vybavený
21. prosince 2015

reklama
Minivůz Volkswagen Up! dostal novou výhodnou limitovanou sérii Maraton Edition. Týká se pouze pětidveřové verze, třídveřová se přestala prodávat. Za 225 900 korun nabízí i vyhřívaná sedadla nebo tempomat.

Volkswagen Up! je letos třetím nejprodávanějším minivozem na českém trhu za modely Škoda Citigo a Hyundai i10 (žebříček nejčastějši registrovaných nových osobních aut v Česku naleznete zde). Nová prosincová nabídka by ho mohla v dalších měsících vystřelit ještě výš.

Importér v prosinci výrazně překopal nabídku nejmenšího modelu značky VW na českém trhu. Za prvé zcela ukončil dovoz třídveřového provedení a soustředí se pouze na praktičtější a zákazníky vyhledávanější pětidveřovou karoserii. Za druhé dramaticky obměnil strukturu výbav.

Nejzajímavější novinku představuje limitovaná série Maraton Edition. Ta je o deset tisíc levnější než dříve nejdostupnější provedení Move Up! Nejlevnější pětidveřový Volkswagen Up! se po změnách prodává s motorem 1.0 MPI/44 kW od 225 900 korun. Mezi konkurenty jde stále o vyšší vstupní cenu, jak se můžete přesvědčit v žebříčku všech pětidveřových miniaut na českém trhu do 250 tisíc.

Jenže výbava Maraton Edition je proti předchozí vstupní verzi Move Up! obohacená například o rádio s CD/MP3 přehrávačem, mlhovky, vyhřívaná a elektricky ovládaná zpětná zrcátka, palubní počítač, parkovací senzory, tempomat, a dokonce i vyhřívaná přední sedadla. To je na poměry miniauta královská standardní výbava. Po jejím výčtu překvapí, že se připlácí za klimatizaci, jde ale o rozumných 5600 korun.

Volkswagen Up! Maraton Edition je dostupný se všemi typy motorů, tedy i se silnější verzí 1.0 MPI/55 kW (od 239 900 korun) a to i s automatizovanou převodovkou (od 255 900 Kč), nebo s motorem 1.0 MPI/50 kW schopným spalovat i zemní plyn (CNG - od 285 900 korun).

Porovnali jsme nový Volkswagen Up! 1.0/55 kW Maraton Edition s dvěma nejprodávanějšími miniauty v Česku Hyundai i10 a Škoda Citigo v jejich podle nás nejzajímavějších verzích - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Dalším novým stupněm výbavy Volkswagenu Up! je Color Up! (na snímku). Ten má upoutat hlavně zájemce o designově zajímavé miniauto. Na první pohled určitě zaujmou standardně montovaná černá sedmnáctipalcová litá kola s pískově žlutými loukotěmi. Stejně jsou zbarveny i kryty zpětných zrcátek. Nechybí zatmavená skla nebo polepy na karoserii. Přístrojová deska je v barvě karoserie. Proti Maraton Edition má Color Up! k dobru i klimatizaci, ale chybí mu parkovací senzory a tempomat. Nabízí se od 273 900 korun.

Z ceníku modelu Up! zmizely stupně výbav Move Up!, Take Up!, Street move Up! a Street High Up!, zůstal dobře vybavený stupeň High Up! (od 277 900 Kč), který se ale nevyplatí v porovnání s Maraton Edition, a poloterénní Cross Up! (od 323 900 korun).

Kompletní aktuální ceník pětidveřového VW Up! si otevřete zde. Podrobný test čtěte zde.

reklama
30. března 2012
Test Volkswagen Up! 5dv.
Test pětidveřového Volkswagenu Up! vydáváme hned poté, co VW zveřejnil jeho české ceny - začínají na 202 900 Kč. Zkoušeli jsme automatickou převodovku a motor na zemní plyn, tedy verze, které dostane i Škoda Citigo.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Volkswagen Up! 5dv.
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Citroën C1 zlevnil. Kolínský minivůz se prodává za méně než 200 tisíc
Druhá generace pětidveřového Citroënu C1 se po zlevnění základní verze o deset tisíc poprvé v historii prodává za méně než 200 000 korun. Žádné jiné ze tří technicky shodných miniaut vyráběných v Kolíně není aktuálně dostupnější.
Listopad zatím probíhá ve znamení zdražování nových aut
Většina importérů nových aut, kteří začátkem listopadu sahali do ceníků, použila jak zdražování tak zlevňování. Navyšování cen ale převládá. Ze zajímavých aut zlevnily například modely Kia cee´d nebo naftový Citroën C4 Cactus (na snímku).
reklama
Nový minivůz Suzuki Celerio stojí od 238 400 Kč s bohatou výbavou
Jediný typ karoserie, jediný motor, jediná výbava, jediná cena. Nabídka nového pětidveřového minivozu Suzuki Celerio na českém trhu je velmi jednoduchá a zahrnuje pouze variantu 1.0 GL/AC za 238 400 korun. Porovnali jsme ji s konkurenty.
Fiat Panda dostal silnější a úspornější naftový motor
Z 55 až 59 kW na 70 kW vzrostl maximální výkon naftového motoru 1.3 Multijet pro minivůz Fiat Panda. Klesla jeho spotřeba. Zároveň došlo ke zdražení až o 15 700 Kč. Jiné verze Pandy naopak zlevnily.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama