ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

VW Tiguan zdražil, ale zároveň nabízí výbavu za lepší cenu
14. června 2012

reklama
Volkswagen zdražil Tiguan, ale zároveň pro něj zavedl pakety Comfort s výbavou za výhodnější ceny. Porovnali jsme kompaktní auto, které kromě asfaltu zvládá i lehčí terén, s konkurenty.

Edici Comfort už jsme představili u malého Pola (podrobnosti zde), kompaktního Golfu (zde) a jeho rodinné odnože Golf Plus (přečtěte si zde). Nyní se tedy podíváme na kompaktní vůz kategorie SUV Volkswagen Tiguan. Filozofie je stejná - nabídnout bohatou standardní výbavu za zajímavou cenu.

Paket Comfort pro základní stupeň výbavy Trend & Fun se pojí pouze s nejslabšími motorizacemi, které pohánějí přední nápravu Tiguanu - benzinovým turbomotorem 1.4 TSI/90 kW a naftovým 2.0 TDI/81 kW. Za příplatek 29 900 Kč obsahuje například automatický parkovací asistent umožňující parkování částečně bez zásahu řidiče spolu s parkovacími senzory vpředu i vzadu, litá kola, bluetooth handsfree pro legální telefonování za jízdy, lepší automatickou klimatizaci s možností nastavení rozdílné teploty pro řidiče a spolujezdce, lepší audiosoustavu s měničem na 6 CD a ovládáním z koženého multifunkčního volantu nebo dešťový senzor řídící automatickou funkci stěračů. Jde o slušnou porci výbavy, která by jinak přišla na 74 600 Kč.

Nejlevnější Tiguan 1.4 TSI/90 kW Trend & Fun stojí po zdražení o padesát tisíc (jde o nejvyšší navýšení ceny v ceníku modelu) 519 900 Kč. S paketem Comfort přijde na 549 800 Kč. Základní cena auta je nyní o dost vyšší než u většiny ostatních kompaktních SUV. Řada z nich se vejde pod 400 tisíc, nejlevnější Dacia Duster dokonce hluboko pod 300 tisíc. Přehled všech verzí kompaktních SUV s cenou do půl milionu najdete zde.

Ani základní výbava Trend & Fun není nijak mimořádně bohatá, ale ve spojení s paketem Comfort už je to jiné kafe. Pokud bychom chtěli kompaktní SUV s litými koly, automatickou dvouzónovou klimatizací, bluetooth handsfree a alespoň parkovacími senzory vzadu, cenový odstup Tiguanu od soupeřů se výrazně sníží, jak se můžete přesvědčit zde.

Porovnali jsme Tiguan 1.4 TSI Trend & Fun Comfort s vozy Kia Sportage a Nissan Qashqai - podívejte se zde. Vidíte, že se poměr ceny a výbavy nijak dramaticky neliší.

U vyšších výbav Tiguanu Sport & Style a Track & Style se zdražovalo méně (od zanedbatelných 600 korun až po 33 300 Kč podle motorizace), ale také výhodnost akčních paketů Comfort už není taková, protože vyšší výbavy mají některé položky ve standardu. Paket označený jako Comfort Plus stojí 18 900 Kč a hodnota prvků navíc činí 53 300 Kč. Dvě vyšší výbavy mohou být vylepšeny ještě paketem Comfort Technic zahrnujícím například aktivní xenonové světlomety s asistentem automaticky přepínajícím mezi dálkovými a potkávacími světly, systém pro udržování auta v pruhu s aktivním zásahem do řízení, pokud Tiguan opustí pruh bez blinkru, boční airbagy vzadu nebo alarm. Věci v hodnotě 63 400 Kč se dají pořídit za 24 900 Kč.

Nejlevnější Tiguan v oblíbené kombinaci s pohonem všech kol a naftovým motorem přijde nyní na 719 900 Kč - jde o verzi 2.0 TDI/103 kW Sport & Style.

Kompletní aktuální ceník Tiguanu včetně standardních a příplatkových prvků výbavy nebo námi naměřených a výrobcem udávaných technických dat si otevřete zde. Podrobný test vozu si přečtěte zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

Mazda CX-5 - ceny, parametry motorů a porovnání s konkurenty
Mazda CX-5 se zatím oficiálně na českém trhu neprodává, ale už známe její ceny a parametry motorů. Jak si vede jedna z nejočekávanějších novinek letošního roku v porovnání s ostatními vozy SUV?
Subaru zlevnilo Forester a Legacy Kombi
Subaru zlevnilo některé verze terénního Forestera a manažerského kombíku Legacy. Akce Economy znamená slevy a k tomu ještě bonus při pořízení auta na úvěr. Porovnali jsme zvýhodněná auta s konkurencí.
reklama
Mitsubishi ASX - rekordně nízká cena 384 900 Kč, srovnání se Škodou Yeti
Mitsubishi zlevnilo začátkem května dvě verze kompaktního terénního modelu ASX o 45 tisíc. Nejdostupnější provedení se prodává od historicky nejnižší ceny 384 900 Kč. Porovnali jsme ho s konkurenty.
Kia Sportage stojí po zlevnění o 35 tisíc od 384 980 Kč
Kia zlevnila některé verze modelu Sportage o 35 tisíc. Kompaktní kříženec hatchbacku a terénního auta se tak prodává od 384 980 Kč. Porovnali jsme zlevněnou Sportage s konkurenty.
Deset nejlevnějších SUV s klimatizací
Přinášíme žebříček deseti aktuálně nejlevnějších aut čím dál populárnější kategorie SUV s klimatizací. Jde o vozy primárně určené na asfalt, které ale mohou zvládat i lehčí terén.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama