Články & recenze

reklama
PR článek
Půjčka na auto? Víme, jaké výhody a nedostatky jsou s ní spojeny
23. května 2018
Dosloužil vám váš starý plechový miláček a na pořízení nemáte peníze v hotovosti? Nezoufejte! Naštěstí i v této situaci existuje řešení. Může jim být buďto pořízení automobilu na leasing anebo vyřízení úvěru.
Strávili jsme den s kamioňačkou. Bez lásky k řízení a také trochy talentu tahle práce dělat nejde
26. května 2018
Řízení musíte mít trochu v genech, je rozdíl jezdit osobákem a pak sednout do 24tunového kolosu a vyrazit na jih Portugalska, říká Šárka Přidalová, které se splnil sen. Je z ní kamioňačka.
Fiat Chrysler kvůli tempomatu svolá ke kontrole 4,8 milionu aut vyrobených v posledních 4 letech
25. května 2018
Koncern Fiat Chrysler svolá ke kontrole 4,8 milionu aut, mohou mít vadný tempomat. Týká se to údajně vozů vyrobených v USA.
Mladoboleslavská Škoda navazuje intenzivní spolupráci s Izraelci
25. května 2018
Automobilka Škoda Auto bude více spolupracovat s izraelskými start-upy. Chce vymýšlet nové technologie jak pro sebe, tak i pro celý koncern Volkswagenu.
Toyota má větší zisk, ale Volkswagen byl ve čtvrtletí největší automobilkou podle odbytu i tržeb
25. května 2018
Po zhodnocení prvního čtvrtletí letošního roku z hlediska odbytu i tržeb je největším automobilovým koncernem světa Volkswagen, jehož součástí je i Škoda Auto. Toyota je ovšem ziskovější.
Lada Niva na tisíc způsobů. Věděli jste, že se legendární off-road prodává v tolika verzích?
25. května 2018
Lada Niva vzniká v ruském AvtoVAZ již od roku 1977. A i když prodělala několik menších či větších modernizací a oficiálně se už ani nejmenuje Niva, ale Lada 4x4, pořád je to v jádru ten stejný off-road se samonosnou kompaktní karoserií. V posledních letech se čím dál častěji spekuluje o nástupci vozu, který by měl dostat techniku Dacie Duster. Jeho příchod je nicméně stále v nedohlednu (hovoří se o roce 2020 či později) a zájem zákazníků o Nivu zatím neupadá. Do České republiky umí off-road dovézt několik firem, společnost AMC Plant však nabízí i širokou škálu odvozených variant. A o mnohých jste možná nikdy neslyšeli.
Přehled: Tříválce lákají na nízkou spotřebu. Má je už i 20 SUV na trhu. Víte, která?
25. května 2018
Se třemi válci nemusí jezdit jen malá auta do města. Na českém trhu jsme našli 20 SUV, která jsou tímto motorem poháněná. Nepřekvapí hlavně u Francouzů, ale s tříválcem jezdí i česká Škoda Karoq a také luxusní modely od BMW a Volva. Prohlédněte si následující přehled.
Sto aut za dva roky: U Bugatti slaví první milník. Chiron se bude vyrábět ještě šest let
24. května 2018
To, co by pro běžnou automobilku znamenalo jistý krach, je v případě francouzské značky Bugatti důvod k oslavě. Supersprotovní Chiron s motorem o výkonu 1500 koní a maximální rychlostí 420 km/h existuje už ve 100 exemplářích. Ten poslední směřuje na Blízký východ.
Mramorová kuchyň i garáž pro sporťák. Luxusní obytné vozy jsou vily na čtyřech kolech
24. května 2018
Paláce na čtyřech kolech nabízí svým obyvatelům veškerý představitelný komfort. Ložnice, kuchyně nebo obývací pokoj se po zastavení mohou rozšířit díky výsuvným bokům. Mezi koly mají zase tolik prostoru, že tam lze zaparkovat i sportovní vůz. Podobně jako při koupi luxusního letadla nebo jachty si budoucí majitelé mohou určit výbavu do posledního detailu. Jediným omezením je síla jejich konta. Nejdražší obytné vozy totiž vyjdou i na tři miliony dolarů, tedy asi 72 milionů korun.
Trump zvažuje nová cla na dovoz aut do USA. Chystám velkou novinku, avizoval americký prezident
24. května 2018
Clo by podle listu The Wall Street Journal mohlo činit až 25 procent.
Čína přebírá vládu nad trhem s elektromobily. Nissan Leaf ztratil korunu krále prodejů
23. května 2018
Zákazníci po celém světě stále častěji hledají alternativy ke klasickým spalovacím motorům a automobilky jim v tomto ohledu vychází vstříc. Nabídka hybridů, plug-in hybridů i čistých elektromobilů se tak každým rokem zvyšuje, stejně jako poptávka po nich. Lídrem v oblasti hybridů je dlouhodobě Toyota, elektromobilům pro změnu vládl Nissan Leaf. To už však neplatí. Za první čtvrtletí letošního roku japonský kompakt o pozici nejoblíbenějšího elektromobilu přišel. Na to, kdo jej nahradil i které elektromobily, hybridy a plug-in hybridy vládnou světovému trhu, se podívejte do grafiky. Z každé kategorie v ní najdete pět nejoblíbenějších modelů.

PRVNÍ PŘEDCHOZÍ 1 2 3 4 5 6 278 279 280    POSLEDNÍ