ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Ford Puma je na českém trhu. Začíná na 449 900 korunách
4. října 2019

reklama
Auto je možné objednávat už teď, první vozy se ale lidem dostanou do ruky až v dubnu příštího roku. Chystají se i další motory.

Na českém trhu se začal prodávat nový model značky Ford. Puma je crossover, nebo-li baby SUV, které spadá do stále oblíbenější kategorie zvýšených aut zejména pro městské využití. Jde o přímého konkurenta Renaultu Captur, Peugeot 2008 nebo například Škody Kamiq. I proto je na tom podobně s cenou jako jeho soupeři.

Ford Puma se aktuálně nabízí se dvěma benzinovými motory. Základem je litrový tříválec 1.0 EcoBoost o výkonu 92 kW. Motor je spojen s manuální šestistupňovou převodovkou a pohonem předních kol. Auto se prodává od výbavy Titanium, přičemž začíná na ceně 449 900 korun.

Druhou nabízenou motorizací je taktéž benzinový tříválec, v tomto případě ale zasazen do mild-hybridního soustrojí s 48V sítí. Jednotka má výkon 114 kW a opět se pojí s manuální šestistupňovou převodovkou. I v tomto případě má Ford Puma pohon předních kol. Začíná na ceně 484 900 korun. Kompletní ceník Fordu Puma najdete pod tímto odkazem.

Kategorie baby SUV je poměrně široká. Proto jsme Ford Puma srovnali s jeho přímými konkurenty. Do souboje jsme postavili Škodu Kamiq, Opel Corssland X a Renault Captur. Výsledek najdete pod tímto odkazem.

Pokud sháníte podobně velké auto, ale limituje vás peněženka, opak by se vám mohl hodit výpis všech malých crossoverů do ceny půl milionu korun. Připravili jsme ho pro vás pod tímto odkazem.

Autor: Jan Markovič

reklama
4. ledna 2018
Test Hyundai Kona
Přinášíme recenzi nového korejského SUV Hyundai Kona. Vyzkoušeli jsme vrcholnou verzi s pohonem všech kol a automatickou převodovkou. Na trhu nemá moc velkou konkurenci.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai Kona
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama