ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Honda začala prodávat hybridní kupé CR-Z
7. června 2010

reklama
Malé hybridní kupé s benzinovým motorem 1.5, elektromotorem a šestistupňovou manuální převodovkou stojí od 569 000 Kč.

Malé hybridní kupé s benzinovým motorem 1.5, elektromotorem a šestistupňovou manuální převodovkou stojí od 569 000 Kč.

Auto nemá nejen v naší databázi ale vůbec na českém trhu přímého konkurenta. Nejblíže mu je Peugeot 207 CC, který ale nemá hybridní pohon (označuje se tak spolupráce klasického spalovacího motoru a elekromotoru), a naopak disponuje na rozdíl od CR-Z pevnou stahovací střechou.

CR-Z je tvarem karoserie klasické kupátko jen o málo delší než Škoda Fabia. Nabízí místo pro čtyři osoby, zadní sedačky jsou ale spíše nouzové.

Zaujmou parametry sporťáčku. Díky spolupráci benzinového motoru s objemem 1,5 l a elektromotoru zvládne rychlení z 0 na 100 km/h pod deset vteřin a maximální rychlost 200 km/h. Spotřeba v kombinovaném režimu přitom činí pouhých pět litrů.

CR-Z se nabízí celkem ve čtyřech úrovních výbavy. Už ta nejnižší označovaná S obsahuje standardně mimo jiné stabilizační systém, automatickou klimatizaci, šestici airbagů, autorádio s CD/MP3 přehrávačem nebo metalické a perleťové barvy.

Auto se na českém trhu prodává ode dneška.

Veškerá technická data, ceny a výbavy najdete v sekci Autodata. Koncem týdne Hondu CR-Z poprvé otestuji, takže se brzy objeví i dojmy v Autobloku a vnitřní námi měřené rozměry v Autodatech.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama