ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Velký Seat Alhambra ještě neodchází. Naopak, dostal nový motor
11. června 2021

reklama
Španělská značka ještě nechce poslat do automobilového nebe své velké rodinné auto Alhambra. Vůz, který je technicky příbuzný s Volkswagenem Sharan, se v této generaci vyrábí už 11 let. Teď dostal nové motory.

Na světě jsou vozy, které se drží v nabídce dlouho, i když už dávno nepatří mezi novinky. Zatímco u běžných aut se generační obměna provádí zhruba po šesti letech, rodinný Seat Alhambra se prodává už téměř 11 let. Automobilka zatím nechce investovat do nástupce, ale o model je ještě nějaký zájem. Řeší se to tedy inovacemi. Tou poslední je zástavba nových motorů.

Seat Alhambra totiž na českém trhu dostal novou benzinovou jednotku 1.4 TSI. Ta je dostupná jak s manuální šestistupňovou převodovkou, tak s dvouspojkovým automatem DSG. K mání je už alhambra jen ve výbavě Xcellence, v níž stojí 1.4 TSI964 900 korun a 1.4 TSI DSDG pak 989 900 korun.

Rodinný model přišel o všechny další motory, nově ho tak už nekoupíte ani s naftovým čtyřválcem 2.0 TDI 110 kW (manuál i automat DSG), ani s jeho silnější 130kW variantou, která se prodávala vždy s automatickou převodovkou a volitelně také s pohonem všech kol 4WD. Z nabídky vypadla také výbava Style.

Kompletní ceník, byť nyní výrazně zúžený, najdete pod tímto odkazem.

Srovnali jsme Seat Alhambra se Seatem Tarraco. To proto, abyste se mohli podívat, zda je pro vaši rodinu výhodnější koupit MPV nebo SUV. Výsledek najdete zde.

A nebo se podívejte na všechna MPV s automatickou převodovkou a benzinovým motorem do ceny jednoho milionu korun. Jejich kompletní výpis najdete zde.

Autor: Jan Markovič

reklama
29. dubna 2021
Test Hyundai Tucson
Recenzi nejkontroverznějšího SUV na trhu jsme rozšířili o dojmy z vrcholné naftové motorizace 1,6 CRDi s mild- hybridním systémem. Zaměřili jsme rovněž na fungování sedmistupňové automatické převodovky DCT.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai Tucson
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama