Testy Ford

reklama
28. prosince 2017
Test Ford EcoSport
Posledním zahraničním testováním letošního roku byla evropská prezentace modernizované druhé generace Fordu EcoSport. Na kvalitních silnicích v okolí Lisabonu a Estorilu jsme zjišťovali, zda má malé SUV šanci při druhém pokusu uspět u evropských zákazníků. Od ledna se navíc bude snažit získat přízeň i těch českých.
25. června 2016
Test Ford Edge
Obohatili jsme recenzi Fordu Edge o nové zkušenosti z dálkové jízdy Praha – Budapešť a zpět. Auto se v testu předvedlo jako pohodlný a tichý společník. Zlobily nás jen detaily, třeba horší ovládání zábavního systému.
19. července 2017
Test Ford Fiesta 5dv.
Recenzi osmé generace Fordu Fiesta přivážíme z okolí španělského Valladolidu, kde jsme pod žhavým letním sluncem testovali pětidveřovou verzi. Rozhodně nejde o tuctové auto. A to nejen cenou přesahující 300 tisíc.
20. září 2014
Test Ford Fiesta ST 3dv.
Ford Fiesta ST jsem už loni zkoušel na letišti. Letos jsem si sportovně laděný malý hatchback vzal na klasický týdenní test a po něm se z Fiesty ST stalo jedno z mých neoblíbenějších nových aut. Chcete vědět, proč?
12. listopadu 2018
Test Ford Fiesta ST 3dv. nový
U Fordu se nebojí a Fiestě ST dali tříválec. Jak si vede na českých silnicích se svým velmi tvrdým podvozkem jsme zjišťovali v testu. Auto nás nadchlo řízením, ale zklamaly nepohodlné sedačky.
4. března 2017
Test Ford Fiesta ST 5dv.
Pětidveřová Fiesta se až do loňského roku v Evropě nenabízela, zákazníci mohli dostat jedině třídveřovou variantu. To se však změnilo a nyní mají na výběr obě verze. S radostí jsme se s tak povedeným autem projeli.
16. února 2015
Test Ford Focus 5dv.
Test modernizovaného Fordu Focus hatchback přivážíme jen pár dní poté, co jsme zde podrobně seznamovali s novým kombíkem. Kratší verzi jsme zkoušeli s tříválcovým turbomotorem 1.0 EcoBoost. Čím vším se liší od kombi?
26. října 2018
Test Ford Focus 5dv. nový
Recenzi čtvrté generace Fordu Focus přivážíme několik týdnů poté, co se začala prodávat v Česku. Testovali jsme pětidveřový hatchback s motorem 1.0 EcoBoost ve verzi jen těsně přesahující čtyři sta tisíc korun.
11. února 2015
Test Ford Focus kombi
Test modernizovaného Fordu Focus kombi probíhal zejmnéna v duchu zjišťování množství a intenzity změn, které nedávný facelift přinesl. Na první pohled vypadá, že byl opravdu důkladný. Ale je tomu opravdu tak?
10. února 2016
Test Ford Focus RS
V recenzi nejrychlejší verze kompaktního oblíbeného vozu od značky s modrým oválem ve znaku jsme se zaměřili mimo jiné na schopnosti, které automobil získal díky instalaci pohonu všech čtyř kol.
1. května 2016
Test Ford Galaxy
Při recenzi nově nabízené verze s pohonem všech kol jsme se zaměřili především na rozdíl ve spotřebě oproti "předokolce". Zajímalo nás také, zda spojení 4x4 a slabšího turbodieselu neubere na radosti z jízdy.
30. července 2015
Test Ford Grand C-MAX
Ford Grand C-MAX dostal po modernizaci příď ve stylu značky Aston Martin. Z recenze zjistíte, že to není zdaleka jediná změna, k níž u rodinného vozu kategorie MPV došlo. Testovali jsme verzi s naftovým motorem.
8. února 2016
Test Ford Grand Tourneo Connect
Recenzi Fordu Grand Tourneo Connect jsme obohatili o test nového naftového motoru 1.5 TDCi/88 kW s automatickou převodovkou Powerhift. Sedmimístnou osobní verzi dodávky jsme testovali v maximální výbavě.
30. října 2018
Test Ford Ka+
Recenzi Fordu Ka+ přivážíme krátce poté, co se na českém trhu začala prodávat jeho modernizovaná verze. Testem prošla nová varianta Ka+ Active, která je křížencem malého hatchbacku a SUV. Zkoušeli jsme i nový motor.
3. dubna 2017
Test Ford Kuga
Obohatili jsme rozsáhlou recenzi Fordu Kuga o test top verze Vignale, která ho má přiblížit modelům prémiových značek. Zkoušeli jsme ji s motorem 2.0 TDCi. Ten je pro ni jedinou možnou volbou. Doplněn byl o automat.
25. května 2016
Test Ford Mondeo 5dv.
Recenzi pětidveřového Fordu Mondeo jsme rozšířili o zkušenosti s novou luxusní verzí Vignale, kterou navíc poháněla nejsilnější nabízená verze zážehového motoru.
14. ledna 2016
Test Ford Mondeo HEV
V recenzi hybridního vozu Ford Mondeo HEV jsme se snažili zjistit, jak tento automobil s méně praktickou karosérií sedan obstojí ve srovnání s obdobně výkonným pětidveřovým liftbackem s dieselovým motorem.
7. ledna 2015
Test Ford Mondeo kombi
Test nového Fordu Mondeo kombi probíhal dva týdny v zimních podmínkách. Zkoušel jsem auto se základním benzinovým motorem. Jak si poradila benzinová patnáctistovka s jedním z největších kombíků?
24. listopadu 2017
Test Ford Mustang Convertible
Recenzi Fordu Mustang Convertible vydáváme pár měsíců předtím, než se začne prodávat modernizované provedení. Sporťák se stahovací střechou jsme testovali v babím létě a hledali rozdíly proti verzi kupé (Fastback).
23. května 2015
Test Ford Mustang Fastback
První test Fordu Mustang přivážíme z Bavorska ještě dříve, než se šestá generace legendárního sportovního kupé začne oficiálně prodávat na českém trhu. Na to, že nestojí ani milion, toho mustang dost umí...
27. února 2016
Test Ford S-MAX
Rodinný Ford S-Max dostal poprvé pohon všech kol. Ten se pojí s naftovým motorem 2.0 TDCI. Testovali jsme ho v kombinaci s automatickou převodovkou. Systém 4x4 zlepšuje chování vozu v zatáčkách, přidává ale hmotnost.
28. srpna 2014
Test Ford Tourneo Courier
Test Fordu Tourneo Courier přivážíme jen pár týdnů po záhájení prodeje nového modelu na českém trhu. Jde o osobní verzi malé dodávky, která ale překvapivě v některých vlastnostech předčí čistokrevné osobní vozy.