ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test BMW 5 Touring
15. března 2021

BMW 5 Touring je dokonalým příkladem všestranného velkého luxusního kombi. Nabídne nejen vynikající jízdní vlastnosti, ale i extra výbavu, styl, reprezentaci a samozřejmě praktičnost. Toto je to nejlepší auto pro všechny, kterým velká SUV až zas tolik nevoní. A to i po aktuálním faceliftu.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
Jan MarkovičJan Markovič

BMW 5 Touring je dokonalým příkladem všestranného velkého luxusního kombi. Nabídne nejen vynikající jízdní vlastnosti, ale i extra výbavu, styl, reprezentaci a samozřejmě praktičnost. Toto je to nejlepší auto pro všechny, kterým velká SUV až zas tolik nevoní. A to i po aktuálním faceliftu.

Současná generace BMW řady 5 (označená jako G30/31) se prodává od zimy 2017. Není tak s podivem, že přišla řada na její drobný facelift, který ji posunul blíže k modernímu pojetí vozů z Mnichova. Nejde jen o drobné kosmetické změny exteriéru nebo novou grafiku systému iDrve uvnitř. Auto se nyní tak nabízí s paletou mild-hybridních motorů.

BMW řady 5 je luxusní auto z prémiové peníze, které ale dokáže nabídnout vše v jednom balení. Nejde jen o reprezentativní model pro výše postavené manažery a majitele firem. Poslouží pohodlně i jako rodinný vůz. Prostorově totiž patří k nejlepším. Navíc přidává vysokou kvalitu zpracování a vynikající jízdní vlastnosti. Většina variant je také ideálem na dlouhé dálniční cestování, kdy z auta po tisíci kilometrech vystoupíte ve stejné kondici, v jaké jste do něj nasedali.

BMW 5 Touring po prodělaném faceliftu jsme poprvé testovali v březnu 2021. Do redakce doladila verze s vrcholným naftovým šestiválcem 540d xDrive doplněná o stylové prvky z příplatkového balíčku M Sport Edition.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Generační přechod byl pro BMW řady 5 velmi mírný, šlo spíš o evoluci. Přechod faceliftem je také jen jemnou retuší toho, co bylo. Nevadí, bavorák vypadá velmi moderně. A moc se nám líbil obařen sportovním balíčkem.
U vozů BMW se nyní velmi hovoří o výrazných maskách chladiče. Někdy se zdá, že to designéři až přehání. Na testovaném kousku byla mříž vyvedena v černém laku, což dodávalo vozu na zvláštním výrazu.
Na masku navazují příplatkové laserové světlomety, které poznáte podle modrých prvků na vrchní části. Každý tak může poznat, že máte futuristicky vybavené auto.
Z písmenem M a barevných linek se po letech stala marketingová záležitost, kterou si může pořídit každý, aniž by hned sahal po ostrých strojích typu M5. Jestli je to dobře nebo není, to necháme na vás. Každopádně testovaný kus zdobil M Sport Edition balíček a dával to ostentativně najevo.
Parádní dvacetipalcová kola jsou také příplatková, pod nimi prosvítají červené brzdové třmeny M. Lahůdka!
Pokochejte se ještě celkovým pohledem. Spolu se specifickým lakem byl testovaný vůz alespoň podle našeho osobního názoru jedním z nejhezčích kombi, které jsme za poslední dobu měli tu čest řídit.
Zadní diodová brzdová světla v detailu. I ta zaznamenala mírný, opravdu jen mírný posun.
Neblahým trendem jsou falešné výfuky. U BMW ale neexistují. Je dobře, že si Mnichovští drží charakter a to co vypadá jako výfuk výfukem také opravdu je.
Kabina snoubí dohromady luxusní provedení, moderní technologie, správný posaz za volantem a pohodlí na dlouhé cesty. Je to příjemné místo, kde nebudete mít problém trávit mnoho hodin denně.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Nové BMW řady 5 přijelo v této generacemi s několika efektivními vychytávkami, které pomohou řidiči udělat velký dojem na okolí a začátkem roku 2017 šlo o unikátní technologie. Samozřejmě to platí i…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus