ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Jaguaru E-Pace
15. února 2018

Nejlevnější Jaguar, který se zřejmě také stane nejprodávanějším, není jen nákupní taškou pro ženy. Pokud zvolíte správnou verzi, velmi dobře jezdí. Britské automobilce se podařilo stvořit sebevědomého zástupce mezi kompaktními SUV.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
Jan MarkovičJan Markovič

Nejlevnější Jaguar, který se zřejmě také stane nejprodávanějším, není jen nákupní taškou pro ženy. Pokud zvolíte správnou verzi, velmi dobře jezdí. Britské automobilce se podařilo stvořit sebevědomého zástupce mezi kompaktními SUV.

Jaguar E-Pace je jiný než zbytek aktuální modelové palety britské automobilky. Po dlouhé době jde o první model s napříč uloženým motorem. Kromě 4x4 se bude také nabízet s pohonem předních kol. Trend je ale jasný – i konkurenční modely luxusních německých automobilek vsadily na „předokolky“, což jim umožnilo snížit cenu a přitáhnout širší klientelu.

Jednou ze zásadnějších nevýhod je fakt, že auto nestojí na hliníkové šasi. Proto se nemůže pochlubit nízkou hmotností a lze od něj očekávat také vyšší spotřebu. Aby byla konzumace paliva únosnější, lze vůz vybavit devítistupňovou automatickou převodovkou.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Kočičí DNA ale z nového SUV čiší na všechny strany.
Velkou masku chladiče doplňují LED světlomety vypůjčené ze sportovního kupé Jaguar F-Type.
Pěkná je i záď vozu s úzkými brzdovými světly a dvojicí masivních výfuků na zádi.
Auto působí bezesporu méně agresivně než větší model F-Pace, má až ženský charakter. Kvůli vpravdě kompaktní velikosti (4,4 metru na délku, 1,65 metru na výšku) působí trochu jako roztomilá zmenšenina většího bratra. A to by se nemuselo zamlouvat každému. Hodnocení vzhledu auta je ovšem silně subjektivní disciplína.
Velkou pochvalu si designéři bezesporu zaslouží za zpracování kabiny, které nebylo vzhledem k velikosti vozu snadné.

Ještě dva hezké detaily - kdo umí hledat, najde na lemu předního skla tuhle roztomilou kresbu.

V noci auto majitele přivítá promítnutím tohoto obrázku na asfalt.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Palubní deska je výrazná, ale tím, že se prudce svažuje směrem k posádce, působí i menší interiér vzdušně. Její styl s vysokým madlem pro spolujezdce vytváří dojem uzavřeného kokpitu po vzoru „sp…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus