ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Test Jaguar F-Pace
12. listopadu 2021

Vůbec první SUV s rozzuřenou šelmou ve znaku se na trh dostalo v roce 2016 a rychle se těšilo velké oblibě. V současnosti je F-Pace jedním z nejprodávanějších modelů značky Jaguar. I proto Britové přistoupili k jeho rozsáhlé modernizaci, která je zřejmá již od prvního pohledu. Větších změn se dočkal také interiér nebo motorový prostor.
Sexy faktor
Rodinný faktor
Byznys faktor
Fun faktor
OFFroad faktor
Ženský faktor
Bart BěhalBart Běhal

Vůbec první SUV s rozzuřenou šelmou ve znaku se na trh dostalo v roce 2016 a rychle se těšilo velké oblibě. V současnosti je F-Pace jedním z nejprodávanějších modelů značky Jaguar. I proto Britové přistoupili k jeho rozsáhlé modernizaci, která je zřejmá již od prvního pohledu. Větších změn se dočkal také interiér nebo motorový prostor.

Jaguar F-Pace může být skvělou alternativou ke stereotypním německým SUVéčkům. Nabízí totiž neokoukaný elegantní design, prvotřídní a prostorný interiér, velký kufr i nespočet vyspělých asistenčních systémů. Po redakčním testu navíc víme, že umí také parádně jezdit. A že jeho motory jsou nadmíru dynamické, ale zároveň velmi kultivované až sametové.

Konkurence v podobě Volva XC60, BMW X3, Mercedesu GLC a GLB nebo Audi Q5 by se tak měla třást strachy více než kdy předtím. Britské SUV s cenovkou od 1 445 254 Kč nadchne zejména majetnější rodiny, které se rády odlišují a nebojí se zkoušet nové věci. Jaguar F-Pace jim bude skvělým pracovním i volnočasovým společníkem, na něž se budou moci kdykoliv spolehnout. Vždy je bude reprezentovat a zároveň bude jejich módním doplňkem. Potěší, že v široké nabídce motorizací si vybere opravdu každý.

My jsme testovali nejvýkonnější benzinový agregát s označením P400.Třílitrový šestiválec poskytuje výkon 400 koní a spolupracuje výhradně s automatickou převodovkou a pohonem všech čtyř kol. Námi testovaný vůz navíc zdobil příplatkový paket R-Dynamic, který mu dodal ještě sportovnější vzhled.

Design

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá¾ zezadu dolevapříď čistá

Byť je Jaguar F-Pace opravdu obrovské auto, na pohled působí velmi atleticky. Karoserie má nádherné tvary kombinující sportovnost s elegancí. Široký postoj zase utvrzuje jeho přítomnost na silnici. Nedávná modernizace navíc britskému SUV dodala ještě špetku agrese a přiblížila ho ostatním modelům značky Jaguar.

Nelze si nevšimnout nově tvarované kapoty, jež dostala širší prolis uprostřed i jemnější a precizněji definované plochy. Kapota také vylepšuje dojem díky snížení počtu spár na přední části vozu.

Nové velmi úzké diodové světlomety jsou dostupné v adaptivním provedení Pixel LED, přinášejícím lepší rozlišení a vyšší jas. Jsou však součástí volitelné výbavy. Standardně montovaná LED světla jsou dostupná spolu se systémem Auto High Beam Assist. Tato technologie na základě informací z čelní kamery automaticky přepíná dálková světla. Protijedoucí řidiči tak nejsou oslňováni. Dynamické blinkry podtrhují prémiový charakter vozu. Dostupné jsou u všech variant v rámci další výbavy.

Při pohledu zezadu je zdůrazněna šířka vozu pomocí nových úzkých svítilen s grafikou “double chicane” -  poprvé použitou u elektrického modelu I-Pace. Přepracovaný nárazník a nově tvarované páté dveře přidávají vizuální drama a sebevědomější vzhled.

Ve spodní části pak najdeme dvě "nefalšované" koncovky výfukového systému.

Ve specifikaci R-Dynamic nabízí F-Pace řadu výrazných designový prvků, díky nimž působí na pohled ještě sportovněji. Všechny varianty jsou na přání k dispozici s paketem Black Exterior, který podtrhuje design automobilu leskle černými detaily.

Pokračovat na další kapitolu
Řidičova zóna
Uvnitř nabídne Jaguar F-Pace nevídaný zážitek. Posádku zavalí výhradně prémiovou kůží, luxusní imitací kovu nebo měkčenými plasty. Všechno je navíc precizně zpracované a designově dobře zvládnuté. J…
reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus